teisipäev, 31. august 2010

100 - Arst ja õde

Heiki Ernits

Ja olemegi jõudnud teemani number 100. Aega võttis ja pikal teel selleni oli mitmeid pidurdusi, aga siin me nüüd oleme! SADA TEEMAT! Kes oleks võinud mais 2008 seda arvata! Loota ju küll, aga see, et "Joonistajad koos" on tublisti üle kahe aasta vastu pidanud ja ehk peab veel mõned ajad, on igatahes saavutus. Õnne kõigile senistele aktiivsetele osalistele ja jõudu-jaksu ka uutele joonistajatele, astuge aga ligi ja andke oma panus! Kõik pildid ja arvamused-kommentaarid on alati oodatud!

Piduliku sündmuse puhul tuleb seekordne nädalateema väljastpoolt tavapärast otsustajateringi. Nädalateema number 100 pakub välja karikatuuri- ja animafilmimees Heiki Ernits. Kuna tal tuleb igal nädalal ka suurt ajalehte piltidega varustada, siis pole seesugune mõttetöö talle ilmselt päris võõras. Üleval ongi tema pilt ja allpool teemaselgitus. Sõna Heikile:

Teemade valikul on mõned lihtsad reeglid.
Esiteks: kui sa tahad mingi teemaga teisi üllatada, siis võidki mõtlema jääda - niisugust teemat ei eksisteeri;
Teiseks: teemat tuleb valida ajupurgimis-meetodil - et röögatad korra, raputad pead ja tühjendad kõik kohad võimalikest mõtetest ja siis esimene asi, mis pärast hetkelist pimedust pähe tuleb, võibki sobida häda korral teemaks;
Kolmandaks: kõik teemad on võrdsed;
Neljandaks: kõik teemad on küll võrdsed, aga sinu poolt pakud teema on kõige võrdsem... jne.

Valisin teemaks ARST ja ÕDE, kuna see on täpselt sama lõputu piltide allikas kui näiteks vihmavari... Ja mulle arstid meeldivad - neis on palju igasuguseid võimalusi ja nende tegevus on kaetud salapäraga - mis rohtu nad sulle kirjutavad, kes neid sellega varustas ja miks just seda? Mida ta kuuleb kui surub külma stetoskoobi vastu su rinda? Eriti kui meesarstil on näiteks naispatsient - kus on ta mõtted tegelikult, kas sinu südametuksete või rinnanibude juures? Mida nad sinust räägivad kui oled narkoosi all või kui raseerivad tundlikke piirkondi mõne erilise nõelatorke jaoks? Mida ta siis mõtleb... Mis toimub kabinetis, siis kui uks su järgi sulgub - kas nad pahvatavad naerma? Või võtavad su terviseks topsi piiritust?

Arsti lihtsalt
peab uskuma nagu jumalat, sest teisti ajab lolliks. Arst ja õde koos moodustavad mõnusa paari - ka estraadil on väga levinud tandemid-koomikud, üksteist toetades ja täiendades.

Loodan et ideede kaevud on ääreni täis värskust ja sealt tuleb seda nagu kevadel Tuhala nõiakaevust!


Suur tänu Heikile aja ja vaeva eest! Olgem siis aktiivsed, liigutame ajusid ja haarame tööriistade järele!

Pildipäev: teisipäev, 14. september.

1 kommentaari:

Joonas ütles ...

Aitäh juubeliteema eest!

Huvitav, mulle jätavad mõned arstid pigem vastupidisel põhjusel hirmsa mulje. Nad ei pane tihti justkui tähelegi, et patsiendil on kuskilt mõni tükk puudu või miski on väändunud väga valesti või lihtsalt saab laubal juba teekannu soojendada. Eriti hirmutav on kiirabibrigaad. "Ahaa, te olete natuke alla kukkunud katuselt ja enne meie kohalejõudmist sõitis üks pisike buldooser üle...? Huvitav. Muide, mis kell jalka algas?" Isegi mehhaanik vaatab tema ette visatud romu tihtipeale kirglikumalt...

Aga juubeliteema on tõepoolest avatud suisa lõpututele tõlgendustele ja jään suure põnevusega ootama nii enda kui teiste raviomadustega pilte.